Yoga Lokah na Ghettofestu

Yoga Lokah na Ghettofestu

Místo: Park Hvězdička
 60ti minutová lekce…

9. 6. 2018
Zpět

Yoga Lokah na Ghettofestu, 9. 6. 2018 v 14.00

Datum : 9 . 6 . 2018

Místo : Park Hvězdička

Typ : Další

 

60ti minutová lekce Hatha Jógy vedená lektorkami z brněnského studia Yoga Lokah Klárou Judexovou a Lucií Nadymáčkovou.
Hatha Jóga je klasický systém jógy, z něhož čerpají všechny moderní a stále se rozvíjející jógové styly. Součástí Hatha Jógy jsou nejen ásany – pozice, ale také pránajáma-dechová cvičení a rovněž tak i různé očistné techniky. Smyslem Hatha Jógy jednodušeji řečeno je nastolit rovnováhu mezi sluneční (Ha) a měsíční (Tha) energií, jinými slovy jde o rovnováhu mezi mužským a ženským aspektem v každém z nás. Podle starobylého spisu Hatha Yoga Pradipika je smyslem Hatha Jógy uslyšet svůj vnitřní zvuk. 
Proto jsou jógové praktiky očistné, tak, aby se tělo mohlo uklidnit, mysl utišila a my jsme měli možnost v klidu naslouchat. 
 
Lekce bude obsahovat sestavu Pozdravy Slunce – během níž zažehneme náš vnitřní oheň právě skrze oslavu slunce samotného, dechová cvičení, ásány – pozice a také závěrečnou relaxaci.
Lektorky Vás lekcí zkušeně provedou tak, aby jste se na konci cítili naladění na celý festival a třeba i inspirování do dalších lekcí jógy.
 
Lucie Nadymáčková – jógou jsem nezměnila jen svůj život, ale celkový přístup k životu. Je to způsob, jak si vychutnat každý jeden nádech a výdech. Jóga mi otevřela oči a já se každý den těším, co nového mi přinese. To, co v životě hledáme, najdeme uvnitř sami sebe.
 
Klára Judexová – stala jsem se lektorkou jógy proto, že jógu miluji. Je už podstatnou součástí mého světa. Moc mi pomohla a pomáhá na mé cestě životem k pozitivnímu myšlení a radostnému životu. Rozhodla jsem se pro laskavost, dobré a otevřené srdce, pro život takový, jaký je. Pochopila jsem, že život je dar a proto ho přijímám se vším, i když je to někdy náročné.
 
Těšíme se obě na Vás a naši společnou praxi na festivale.
Namaste.