Procházka s městským architektem káznicí #1

Procházka s městským architektem káznicí #1

Místo: Káznice (Bratislavská 68)
 Vyrazíme s městským…

9. 6. 2018
Zpět

Procházka s městským architektem káznicí #1, 9. 6. 2018 v 13.00

Datum : 9 . 6 . 2018

Místo : Káznice (Bratislavská 68)

Typ : Další

 

Vyrazíme s městským architektem na procházku brněnskou káznicí. Představíme vám ji ze dvou časových rámců.

Jako první poznáte minulost objektu, jehož historie sahá až do roku 1770. Účelům věznice sloužila původně čtyřklídlá stavba mezi lety 1784 až 1956. Stopy hrůzných činů nacistů a komunistů nesou její stěny dodnes. Projdeme nádvoří a ukážeme si místo, kde bývalo popraviště. Dále nahlédneme do takzvaných cel smrti.

Ve druhé části procházky vám nastíníme možnou budoucnost proměny bývalé káznice. Místo s pohnutou minulostí se má změnit v zázemí pro umělce. Představíme vám návrhy z architektonické soutěže na podobu Kreativního centra, kterou KAM pořádala. Řekneme vám, jak by mohl objekt vhodným způsobem ožít. Například, kde by mohly být nové ateliéry a třeba multifunkční sál. Projdeme i tu část, kterou je v plánu zachovat jako muzeum.

Místem nás provedou Zbyněk Rederer z TIC Brno, hlavní městský architekt Michal Sedláček a architekt David Mikulášek z Kancelář architekta města Brna

Prohlídky proběhnou od 13.00 a od 15.00. Vchod z ulice Bratislavská 68.

REGISTRACE
Kapacita každé procházky je 40 osob, abychom se vešli a slyšeli dobře výklad.
Je tedy nutné se předem registrovat. V úterý 22. května v 11.00 přidáme do události na FB a na náš Facebook odkaz s formulářem. V tu chvíli bude registrace zároveň spuštěna.

Přihlášku vám ještě do třech až pěti dnů potvrdíme e-mailem.
V případě, že se nebudete moct dostavit, nám dejte, prosím, vědět. Místa bychom nabídli dalším zájemcům. Kontaktní e-mail novakova.vanda@kambrno.cz.