Přelet nad kukaččím hnízdem v Káznici

Přelet nad kukaččím hnízdem v Káznici

Místo: Káznice (Bratislavská 68)
 Součástí vstupenky je…

9. 6. 2018
Zpět

Přelet nad kukaččím hnízdem v Káznici, 9. 6. 2018 v 19.30

Datum : 9 . 6 . 2018

Místo : Káznice (Bratislavská 68)

Typ : Film

 

Součástí vstupenky je prohlídka Káznice. Prohlídky proběhnou vzhledem ke kapacitě 3x. První začíná v 19:30, samotná projekce v kapli potom ve 21:00.

 

One Flew Over the Cuckoo’s Nest / Miloš Forman / USA / 1975 / 133

Další netradiční projekce Kina Art proběhne v Káznici na Cejlu. Čeká vás film sevřený do depresivních stěn, oscarové dílo Miloše Formana, Přelet nad kukaččím hnízdem. Součástí programu je také prohlídka Káznice.

Barokní Káznice na Cejlu zažila mnohé, zažila takové věci, o kterých nechcete vidět ani v dokumentech na ČT2, výslechy, mučení, popravy v době monarchie, nacizmu i komunismu. V kapli s vymalovanými rudoarmějci uvedeme film Přelet nad kukaččím hnízdem. Snímek byl natočen ve skutečném blázinci v zapršeném státě Oregon. Pro Miloše Formana to byla více než hra, více než adaptace románu Kena Keseyho. Byla to pro něj realita, ze které utekl, realita nacistického a posléze komunistického Československa. Blázinec za mřížemi, ovládaný zlými sestrami Ratchedovými, léčícími neduhy i touhu po svobodě drastickými metodami. Takže máte pocit, že váš život je blázinec? Přijďte a my vám poskytneme naději, že to ještě není tak zlé!

Vstupenky za krásných 100 Kč lze koupit online, na pokladně Kina Art a v infocentru na Panenské.

www.kinoart.cz